המדריך להתפתחות אישית

אנו חיים בתקופה שבה מעודדים אותנו כל הזמן ללמוד ולצמוח. העולם משתנה ואנחנו צריכים להשתנות איתו. התפתחות אישית עוסקת בלמידה, צמיחה ושיפור עצמי. במדריך זה נסקור את כל העקרונות המרכזיים שכדאי לשים אליהם לב בתהליך הצמיחה האישית.

אם אתם רציניים לגבי התפתחות אישית, חשוב שתמצאו זמן להשקיע בעצמכם, על ידי חקר המחשבות, הרגשות, האמונות והרעיונות שלכם, כדי לגלות מי אתם באמת. עליכם לחקור מה אתם רוצים להשיג מהחיים ומה משמח אתכם – זה עשוי להיות שונה עבור כל אחד אבל זה יעזור לכם להגדיר יעדים שתוכלו לעבוד לקראתם כל יום. התפתחות עצמית כרוכה גם בהתבוננות כיצד אנו מתקשרים עם אחרים והבנה שאנו יכולים לשנות את הגישה או ההתנהגות שלנו אם אנו רוצים להיות מסוגלים לשפר את עצמנו בעתיד.

"אם אתה חושב שאתה יכול או אם אתה חושב שאתה לא יכול, אתה צודק." הנרי פורד

מה זאת התפתחות אישית?

התפתחות אישית היא תהליך של שיפור התפיסה העצמית, ההערכה העצמית והמיומנויות החברתיות. מדובר בפעילות לכל החיים ולא באירוע חד פעמי. מטרתה: צמיחה אישית למימוש הפוטנציאל של האדם.

המטרה הסופית של כל תהליך התפתחות אישית הוא להפוך אותנו לאנשים טובים יותר; אנחנו לא יכולים להיות מושלמים ואנחנו לא צריכים להיות מושלמים כדי לשפר את חיינו ואת חיי הסובבים אותנו. הרבה יכול לקרות ב-10 שנים: מערכות יחסים מסתיימות, אתה מאבד את העבודה, אתה מתרחק מהבית, החיים זורקים עליך כדורים… לאורך הקשיים האלה חשוב לזכור שזה לא קשור לכמות הנפילות שלך, אלא לכמות הפעמים שאתה קם בחזרה – זה מה שמשנה.

קריאה מומלצת: התפתחות אישית עם וייבי.

התפתחות אישית בעולם העסקים

התפתחות אישית היא תהליך לכל החיים שיכול לעזור להדריך אותך בעולם העסקים המשתנה ללא הרף. ישנם מסלולים רבים ושונים להתפתחות אישית, חלקם מתאימים יותר לתעשיות מסוימות מאחרות. מקווים שלאחר קריאת מאמר זה תקבלו כמה רעיונות וכיוונים שיכולים לשרת אתכם נאמנה גם בעולם העסקים המאתגר של ימינו.

כאשר חדלים דברים לצמוח, הם מתחילים למות. – צ'ארלס גאו

הגשמה עצמית

בשנים האחרונות ניכר כי יותר ויותר אנשים פתוחים לרעיון של התמקדות בהתפתחות אישית ובמימוש עצמי. זה כבר ממש לא עניין רוחני אבסטרקטי ומוזר; עבודה על עצמך וצמיחה אישית הפכה לחלק מרכזי מאורח חיים פרודוקטיבי. הרעיון שאנחנו יכולים להשתנות ולצמוח משנה את הדרך שבה אנחנו עובדים. אנשים לומדים שהם יכולים לפתח את עצמם ואת הפוטנציאל שלהם בכל שלב בחיים. האנשים המצליחים ביותר בעולם הם אלה שלא רק יושבים בחיבוק ידיים ושטים את החיים בפאסיביות, אלה הם אלה שחושבים מחוץ לקופסה ופועלים כדי לשפר את עצמם.

הגדרה עצמית

אחת הדרכים הנפוצות כיום לעסוק בנושא ההגדרה העצמית היא באמצעות תיאוריית ההגדרה העצמית. תיאוריית ההגדרה העצמית (SDT) היא מודל פסיכולוגי של מוטיבציה ואישיות אנושית. התיאוריה מבוססת על הרעיון שקיימים שלושה צרכים מולדים בבני אדם: יכולת, קשר, ואוטונומיה. צרכים אלו הינם אוניברסליים באופיים וסיפוק של צרכים אלה יכול להוביל למוטיבציה מיטבית ולבריאות נפשית. תיאוריית SDT שהוצעה לראשונה בתחילת שנות ה-70 על ידי אדוארד ל. דז'י וריצ'רד מ. ריאן, יושמה במגוון רחב של תחומים, כולל חינוך, פעילות גופנית, איזון בין עבודה לחיים, שינוי התנהגות בריאותית, התאוששות מהתמכרות, סגנונות הורות, אושר, סיפוק מהחיים.

העצמה אישית

ככל שהחברה והקהילות שלנו משתנות ומתפתחות, המטרה של העצמה אישית משקפת זאת והופכת למשמעותית יותר ויותר. אנו יכולים לדבר על החשיבות של זה על ידי התבוננות כיצד העצמה אישית משנה את האופן שבו אנשים מקיימים אינטראקציה עם העולם הסובב אותם. העצמה אישית היא מטרה חשובה בעולם של היום. בעזרתה, אנשים לא רק משנים את הדרך שבה הם חושבים ומפרשים סיטואציות שונות, אלא למשל, הם גם משנים את האופן שבו הם מתייחסים לאנשים אחרים.

חשיבה חיובית

חשיבה חיובית היא גישה נפשית שמנסה להסתכל על הצד החיובי של החיים, להתמודד עם בעיות בצורה בונה ולמצוא פתרונות חדשים.

חשיבה חיובית הוכחה כבעלת השפעה חיובית על הדברים הבאים:

  • תפקוד המוח
  • מצב הרוח
  • הבריאות הנפשית
  • הבריאות הגופנית

"כאשר דלת אחת נסגרת, נפתחת דלת אחרת; אבל לעתים קרובות אנו מסתכלים כל כך הרבה זמן בצער על הדלת הסגורה שאיננו רואים את הדלת שנפתחה עבורנו. " אלכסנדר גרהם בל

"חשיבה חיובית" היא פעולה. היא יכולה להתבטא במחשבות נעימות או שמחות. חושבים חיוביים מאמינים שמחשבותיהם, רגשותיהם ומעשיהם יכולים ליצור שינויים חיוביים בחייהם. חשיבה חיובית חיונית להשגת המטרות שלך. חשיבה חיובית היא הדבר החשוב ביותר שיש לזכור כשמנסים לגרום למשהו לקרות. אם תתמקד במה שאתה רוצה ולא במה שאתה לא, זה יגיע.

טיפ לסיום – אם אתם מאמינים שהכל בעולם זאת אנרגיה שרוטטת באינספור תדרים ואתם מעוניינים להתמיר את האנרגיה שלכם כלפי מעלה, כדאי לכם גם להכיר את המוצרים של Vibee וייבי. מוצרים אלו תוכננו במיוחד על מנת לעזור לכם להרים את התדר ולחיות חיים חיוביים עם יותר הנאה.