מה זה התפתחות אישית

התפתחות אישית מה זה אומר ?

התפתחות אישית זה לפתח את האישיות שלך ולייצר לעצמך על ידי יישום הדברים את החיים שאתה חולם עליהם. לא פעם אנשים מגיעים למסקנה ההגיונית שאמנם זה נכון, נישואין זוהי מערכת שמהווה מעבדה מצוינת לצמיחה אישית. אך עובדה היא שלאחר מספר שנים כל כך רבות ורוויות ניסיונות חוזרים ונשנים "פשוט אין עם מי לעבוד". חלק בלתי נפרד מהשיטה שלנו הוא גם עבודה על פיתוח היכולות האישיות שלך להתפתחות אישית. הלמידה באקדמיה של עוצמתחיים היא בשיטות לימוד חדשנית וייחודית המתבצעת בקצב אישי וליווי של מאמן. בסופו של דבר אנשים רבים אינם יודעים מה לעשות כדי להשיג את התוצאה שהם רוצים בנושא התפתחות האישית שלהם והם אינם יודעים איך לעצור את הלופ הזה של לצפות סרטונים מבלי להתפתח ולהשתנות.

את דנית הכרתי בהרצאה שהעברתי לפני מספר שנים. פניה הצעירות עטו ארשת נוקשה מעט גם כשהפגינה חיבה גלויה כלפיי.

התפתחות אישית איננה נושא מסובך בכלל, התפתחות אישית זה לא סוד גדול שרק קומץ של אנשים ברי מזל יכולים להבין משהו. התפתחות אישית זה גם לא להיות מישהו אחר, או לנסות להיות חיקוי של הבן אדם הכי מצליח בעולם. מנטור הוא אדם שיכול ללוות אותנו בדרך שאנו עושים כיוון שהוא כבר השיג את מה שאנחנו רוצים להשיג. קיראו עוד על החשיבות של מנטור ומדוע הוא חשוב בהתפתחות שלנו.

מי היה מבצע את התרגיל הזה ביתר קלות? כי אין לו פחד מסוג "מה יחשבו עלי". קבוצת תוכן-תהליך, מעבר לכך שהיא עוסקת בהתפתחות של תכנים והתפתחות של קבוצה, היא מרחב להתפתחות אישית. לימודי קואצ'ינג מקנים את המפתח להתעורר ולהביט בצורה כנה על המצב שלנו. במקביל קרוס זה מקנה כלים על מנת להתמודד ולהתקדם. הרבה אנשים מבקשים לשנות קריירה, לשנות התנהגות בעייתית, או פשוט להגשים את עצמם. הבעיה היא שלמרות שאנחנו מכירים את עצמנו הכי טוב, לא פעם איננו יודעים מה נכון לנו.

גונבי החלומות הם בכלל לא אנשים רעים אלא ברובם אנשים טובים. נכון אנחנו עוד יכולים להשתפר בתחום הזה ואנחנו משתפרים. רק חשוב לי להבהיר אני לא מתכוון להתנצל על כך.

נתחיל מהשאלה הראשונה – מהי התפתחות אישית? מאז שאני עוסק בהתפתחות אישית נשאלתי מאות פעמים מה זה התפתחות אישית.

התפתחות אישית בתחום אחד תביא ללמידת דרך, שהיא המטרה האמיתית ותשרת אותנו בכל התפתחות אישית שנבקש בעתיד. התפתחות אישית יכולה לבוא לידי ביטוי התקדמות בתפקיד בעבודה, למציאת זמן לתחביבים, תחום חדש ללמוד או להגשמת חלום ילדות שנזנח. אינכם חייבים לבוא עם מטרה ברורה. חלק חשוב מהתהליך הוא הסתכלות פנימה אל שאיפותיכם הכמוסות.

לכן בנוסף לפיתוח חלקים שונים בנו, כדי להעצים את החלקים החיוביים שבנו שכבר קיימים וכך החלק החיובי בחיינו יהיה דומיננטי יותר. ולכן אני אתמקד בתשוקה שלי שהיא לשדרג, להוביל , ללמד ולעורר השראה לכמה יותר אנשים ברחבי העולם להצלחה ע"י דוגמא אישית ,מנהיגות ומצויינות. אלא אנחנו מאמצים את גישת המצויינות, לעשות משהו על הצד הטוב ביותר , טעית תלמד להמשך ותיישם. אנחנו כל הזמן לומדים, אנחנו כל הזמן שומעים דברים חדשים וכמובן אנחנו כל הזמן בוחנים את עצמנו בהרבה סיטואציות שונות. אדם בוגר ממוצע סוחב איתו מטען כבד של פחדים, חששות, אמונות מגבילות, גישות לא מקדמות וכו'… מה עושים רוב האנשים עם המפלצות האלה? נכון, הם מדחיקים אותן במקום לטפל בהן.

אנשים שמבינים את ערכה של התפתחות אישית, לא רק מבינים את החשיבות של לקחת אחריות על החיים שלהם ולהמציא את העתיד הרצוי להם. הם מבינים דבר נוסף לא פחות חשוב – הם מבינים את החשיבות של הגברת המודעות העצמית והחיבור הרוחני שלהם. ומי שמגביר באופן עקבי את רמת המודעות והחיבור הרוחני שלו, זוכה ליהנות מהחיים במלוא עוצמתם. למעשה, אלה הם החיים האמיתיים, שמגיעים ברגע שהאדם זוכה לטעום מהשלווה הפנימית העצומה ומתחושת החיות האדירה שבאה עם רמות המודעות הגבוהות ועם החיבור הרוחני לעצמך, לאחר וליקום. וזאת, כתוצאה ממי שהפכנו להיות וממה שעשינו בדרך.

היום זה ברור לי, אבל פעם גם אני לא כל כך הבנתי מה זה. הכי קל להשוות את זה להתפתחות של תינוק. כשהתינוק נולד הוא לא יודע שום דבר חוץ מדברים בסיסיים, כמו לאכול ולעשות את צרכיו. לאורך תהליכי אימון להתפתחות אישית בונים המאמן והמתאמן 'תכנית עבודה', בה יהיו מפורטים כל השלבים שהמתאמן מעוניין לעבור כדי להתפתח לקראת החזון שלו. בתוכנית יהיו בנוסף לשלבים ולצעדים גם יעדי ביניים שהמתאמן מציב לעצמו בדרך להגשמה. כל אלה יכולים להתבטא בכמה מישורים, בין אם בענייני קריירה ובין אם בשאיפות עצמיות וכלליות בחייו הפרטיים, האישיים או הזוגיים.

הצורך הזה להיות יותר, לחפש ביטוי רחב יותר של עצמנו הוא הצורך הטבעי ביותר של החיים, למעשה הוא זהה בדיוק לצורך של הצמח לצמוח. החיים הם גדילה וזהו הבסיס של מה שנקרא התפתחות אישית. באימון אישי לתהליך התפתחות אישית חשוב למקד את המקומות בהם אנחנו מבקשים התפתחות אישית. עודף מטרות עשוי לפגוע בתהליך.

מה זה כאב כרוני, האם יש טיפולים שיכולים לעזור, מה המחקר מראה על כאב? מאמר שנכתב על ידי מרצ'לה, מנהלת מכון פיזתורפיה שתוציא אתכם עם גישה חדשה ואופטימית לכאב. בהתחלה הוא מודע אך ורק לדברים בסיסיים וביולוגיים כמו הצורך באוכל, שינה וצרכים. אחד רוצה להתפתח בקריירה, השני בטיפוח הגוף, השלישי בזוגיות וכן הלאה. אדם שחווה קשיים והתמודדויות בלתי נסבלות ישמע לעיתים שזה סימן שאלוהים אוהב אותך ולכן אינו מוותר עליך ומעביר אותך ניסיונות.