הגשמה עצמית

מה היא הגשמה עצמית? הגשמה עצמית מתנגנת בקונוטציה ישירה עם הצלחה כאשר אתה מצליח אתה מגשים את

לעשות מחקר עצמי ובדיקה של מה שנכון לך ואחרי זה להמשיך לתהליך של השינוי עצמו. כל זה בעזרת קריאת ספרים, ביקור בהרצאות שונות וזמן איכות עם עצמך. בהנחה שהתשובה היא “לא” או “חלקית” השלב הבא אפשר לראות איך אפשר להכניס יותר מימוש עצמי למקצוע שלך, כאן יש כמה אופציות שונות, חלקן דורשות שינוי גדול וחלקם רק כיוונון מדויק יותר של מה שקיים. בערכה זהירה אפשר לומר שלרוב האנשים, ללא קשר לחשיבות המשפחה או גורמים אחרים בחייהם, הדבר שהכי משמעותי עבור המימוש שלהם הוא העיסוק היומיומי שלהם, כלומר המקצוע בו הם בוחרים ועוסקים. אפשר להעסיק את עצמך בספורט, אכילה או להעמיס על עצמך עוד עבודה.

כך אנחנו שופטים, לעתים קרובות, אנשים, וכך אנחנו נוטים לשפוט רעיונות. פעמים רבות, הדרך להחלטה אם רעיון מסוים נכון או לא, יהודי או לא וכדומה, אינה, כפי שראוי להיות, בירור אמתי ויסודי של הרעיון, אלא פשוט אסוציאציה, קשר מחשבתי דמיוני ובלתי מבוסס.

ושיהיה לאהובים והחברים הטובים טוב. אם אינך מחבבת את חברת עצמך איך תצפי שאחרים יאהבו אותה …. המעניין הוא שביהדות /תרבויות המזרח , ישנה תפיסה קהילתית יותר של התפתחות נפשית … נראה לי שהפוסט הזה הגשים את עצמו לדעת, עכשיו תורכם. ככה אני נוסעת לי עם המחשבות האופטימיות האלו וברדיו משדרים את החדש של אריק ברמן.

למה אתה למטהגרביטציהשמותהגשמה עצמיתהלא כלוםהגבול הלבן שבין טיפשות לגאונותואיש אינו מלין על תבשילה של הדוכסיתיצר לב האדםזו לזה לזו כשעלית על המטוסכבר מתגעגע לא עבר יוםהבן אדםהיי רוזה ג׳ייקובס! ג׳ון סמית׳, איידהולרשימה המלאה… מנהיגות, הינה היכולת לקדם קבוצת אנשים לעסוק בנושא מסויים על – בסיס מטרות ויעדים. פעמים רבות, נוטים לייחס מנהיגות לאירגונים היררכיים בעוד שניהול משוייך לחברות ואירגונים שונים. במציאות, מנהל יידרש להחלטות ולטיפול בארועים באופן דומה למנהיג צבאי או מדיני. מנהיג, כמו גם מנהל יהיה דמות כריזמטית [כך או אחרת] על – מנת שיסחוף… אופטימיות או פסימיות – האם ניתן באופן מודע לבחור איך להסתכל על החיים או שדרך ההסתכלות הינה תכונה מולדת ובלתי ניתנת לשינוי?

וכאן נבאר עניין אחר, והוא שיש שני סוגים של התפתחות רוחנית של האדם. והסוג הראשון התפתחות רוחנית, הוא קודם שהאדם הפך להיות רוחני באמת. והסוג השני הוא, אחרי שהאדם הוא כבר רוחני בשלמות. והעניין הוא, שמי שהוא רוצה להיות רוחני, אז דרכו… אחד ההוגים הבולטים ששמו נקשר במושג של הגשמה עצמית הוא קארל רוג'רס, שבשנות השישים של המאה הקודמת יצר את הזרם ההומניסטי בפסיכולוגיה המערבית (מזרם זה התפתחה עם השנים הפסיכותרפיה הטרנספרסונלית). לפי רוג'רס, השאיפה להגשמה עצמית היא האנרגיה העיקרית שמניעה את חיינו, ובהתאם לה אנו מבצעים בחירות והחלטות, מעצבים תפיסות ומפרשים חוויות, מגיעים להישגים ונפתחים לאפשרויות חדשות. אולי הוא חותר לכך שטבע האדם לעולם לא יהיה מסופק ותמיד ישאף להגשמה הבאה?

איך לדעת למה אני רוצה לקבל אהבה? – פרומו ועוד האדם האחרון בעולם, איך זה מרגיש להיות לבד בעולם? אם היית אלוהים איך היית מרגיש… על מנת להגיע להגשמה, אמונה ודבקות במטרה הם אבני יסוד. אנחנו מנהלים את החיים שלנו וכל מה שקורה בחיינו באחריותנו המלאה. בדרך להגשמה עצמית ניפול, נקום, נצחק ונבכה וכשנמשיך בלי להסתכל אחורה, אלא אל מעבר לפסגה, נגיע לנקודה הגבוהה ביותר בהר. להרגיש מסופק לא אומר להיות מאושר ושמח כל יום, כל היום.

סקרנית, חוקרת פסיכולוגיה חיובית ו-CBT מעל 7 שנים. באופן שאנו משתמשים בו כיום, המושג "הגשמה עצמית" הוא מושג מודרני המיובא מתרבות המערב. שם, הוא אכן אינו אלא עוד נדבך בחיפוש העונג והשחרור מכל עול ואחריות. "תנו לכל אחד לעשות את מה שהוא רוצה, את מה שהוא אוהב ואת מה שמתאים לו, ואז יבוא המין האנושי אל אושרו ואל תכליתו, בהיות כל פרט בו מרוצה ממקומו ומחייו, משום שהוא 'הגשים את עצמו'". איך להרגיש טוב לבד בלי זוגיות? – פרומו הרצאה על למה אני מרגיש רע לבד? איך לגלות למה אני רוצה שיאהבו אותי?

חשיבה חיובית- אמצעי יעיל להתמודדות או מנטרה אופנתית? מידע על חשיבה חיובית, מחקרים המסבירים את השפעתה וטיפים לביסוס חשיבה חיובית. שמיים תכולים אני לא יודע מה אתה חושב… השיר מצוין אין דברים כאלה אבל אריק ברמן הוא שוביניסט ברמותת…

אופטימיות היא תכונה נרכשת, שבעזרת כלים נכונים ופשוטים לעבודה עצמית אפשר ללמוד אותה ולשנות את תפיסת המציאות מחצי הכוס הריקה לחצי הכוס המלאה. אתם צומחים ומתפתחים כל הזמן, לומדים דברים חדשים, רוכשים מיומנויות וידע חדשים ומשתנים לאורך השנים. מסיבה זו גם ההגשמה העצמית משתנה לאורך השנים, וייתכן שתצטרכו לבצע הערכת מצב ואדפטציה אחת לכמה שנים.

גם אם להשקעה יש מחיר, כמו שעות עבודה מרובות, פשרה מצערת ואפילו הפסד, מי שמוצא הגשמה בפעולותיו ובעשייתו, מקבל גמול גדול יותר שהופך את המאמץ לשווה . אמנם יש "סבל טוב", כאב חיובי של התמודדות עם החיים, שאנו חשים בו, כאשר אנו רואים בחיים אתגר.